ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО-ПАКЕТ ОРИЗ!

ЛК РУСЕ-СЕКСАГИНТА ПРИСТА се включи в призива на международния президент

Един на всеки 9 човека по света страда от недохранване и глад според данни на ООН- цифра, звучаща страховито в днешния високотехнологичен, модерен и развит свят.

Международният Лайънс Президент за 2017-2018, Нареш Агаруал, обединява стотици клубове по света в борбата с глада, като призовава всички клубове по света да дарят по минимум 200 кг ориз на нуждаещи се в периода 12-14 януари 2018. В света има над 46 000 Лайънс клуба и ако всеки от тях събере и дари по 200 кг ориз това прави над  9 хиляди тона ориз. Идеята е част от инициативите по случай 100-годишнината от основаването на Лайънс движението, както и в чест на рождения ден на Международния Президент!

ЛК Русе Сексагинта Приста се включи с дарение от 200 кг ориз, които предостави на регионалната организация на Съюза на слепите. Г-жа Росица Маринова-председател на съюза, прие с радост дарението, а дамите от Лайънс клуба изпитаха удовлетворението да са част от такава мащабна световна инициатива.

Поредната благородна инициатива организирана от Лайънс Клуб Русе-Сексагинта Приста.

Ние служим!