Трето издание на „Играй с приятели офлайн“

Трета проява имаше кампанията на Лайънс клуб Стара Загора – Августа „Играй с приятели офлайн“ на 20 юни 2017 в градския парк „5-ти октомври“.

Президентът на клуба Николай Колев даде старт на празника като насочи вниманието към зависимостта на децата от телефони и компютри и нежеланите последици за психическото и физическо здраве на децата. Специални благодарности бяха отправени към всички, подкрепили финансово кампанията на Лайънс клуб Августа – фондация „Христофор Бунарджиев“, Обществен Дарителски фонд, „Теком” ООД, „Болид” ООД, Детски център „Ехей“, „Тотал Инвестмънт Сълюшънс” ЕООД, „Виллан” ЕООД, Ротари клуб, Зонта, Инер Уил клуб, ЛК Стара Загора и членове на клуб Августа и приятелски Лайънс клуб Истанбул Бакъркьой.

Целта на кампанията е чрез поредица от образователни и спортни игри на открито децата да се откъснат дори и за малко от електронните устройства и да преоткрият удоволствието да играят с приятелите си навън, да се движат, да тичат и да се забавляват. Десетки деца се включиха с в отборните игри, които предизвикаха много весели емоции у малки и големи. Динамичните танци раздвижиха и някои от родителите. Специален кът за малките участници с творческа нагласа ги забавляваше с рисуване и изработка на картички и сувенири.

Кампанията има огромен успех и с проведените в края на април игри на открито с второкласниците в двора на V-то ОУ „Митьо Станев“ и ще има продължения и в други старозагорски училища. Забавлението за децата и техните родители се организира със съдействието на професионалните аниматори на Парти център ТМ и Музикална агенция „Арт мюзик”.