Дарителската акция `Сподели и Помогни` на `МЕТРО` и Дистрикт 130 събра продукти за над 27 000 лева.

Направеното дарение е предоставено на 17 социални дома в страната.

Скъпи Приятели,

С удоволствие Ви Информирам , че в резултат на подписаното Споразумение за Сътрудничество между АЛК Д-130 България и веригата магазини МЕТРО , инициативата е вече факт.

Съвместната благотворителна акция „Сподели и Помогни“ на „Метро“ и Асоциацията на Лайънс клубовете, Дистрикт 130, България се проведе на 13 и 14 декември 2014 година на територията на магазините на първия хипермаркет у нас. 15-те магазина на „Метро“ предоставиха търговската си площ, пълната си продуктова гама, техническата си структура и доброволци от служителите си, за да участват заедно с нас в събирателна кампания на стоки от хранителен и санитарен характер за нуждите на домове за деца, изоставени от родителска грижа и в риск.

Продкукти за над 27 000 лева и близо 1700 лева в брой, се разпределиха за деца лишени от родителски грижи в:

София - „Асен Златаров“, СУПЦ “Княз Борис I”, “П.Р.Славейков”; Пловдив - „Олга Скобелева“, „Княгиня Мария Луиза“;

Благоевград - “Св. Николай Мирликийски“;

Стара Загора - „Българка“, „Теофана Попова”, „Мария Терезия“;

Бургас - СУПЦ с. Бата;

Варна - „Княгиня Надежда“, “Анастасия д-р Желязкова”; Плевен - КСУДС „Н.Й.Вапцаров“, Роман;

Русе „Св. Димитър Басарбовски”;

Панагюрище – „ЦНСТ – Панагюрище“

С. Нови Хан, Софийско – приюта на отец Иван

Велико Търново - “Пеню и Мария Велкови“

Лайънс клуб „София Средец“ пое цялостната организация на кампанията за територията на София и Благоевград. Лайънсите безрезервно и сърцато работиха по 14 часа в набирателните дни, като бяха подпомогнати от живеещите в София, Лайонеса Трифа от Ирак и Лайън Хенри от Нигерия. Лайън Хенри написа след участието си в нашата кампания писмо, с което ни благодари за удоволствието да е един от нас и че се чувства невероятно удовлетворен от работата си за децата в България.

Кабинета на Дистрикт-Управителя благодари за своевременната реакция и Приятелска помощ на Лайънс Клубовете във Бургас, Несебър,София, Пловдив, Габрово,Велико Търново, Стара Загора, Плевен, Варна, Панагюрище , Русе и персонално на нашите Лайънс Приятели Милена Хлебарова,Коста Пиперевски,Иван Байков,Лилян Батолски, Атанас Балабанов,Златко Танев, Йови Нанов, Дешка Димитрова, Сашо Господинов и др.

Въпреки, че времето за организиране, провеждане и логистиране на мащабната съвместна благотворителна акция на територията на Република България бе изключително кратко, ние, от АЛК, Дистрикт 130 България с гордо вдигната глава заявяваме, че успяхме да направим стотици деца без родителска грижа и в риск щастливи за Коледните и Новогодишни празници. Събраните средства и хранителни стоки от първа необходимост като брашно, ориз, захар, боб, леща, грах, консерви, мед, сладка, шоколади и санитарни материали – сапун, перилни и почистващи препарати, белина, тоалетна хартия, салфетки и носни кърпички, както и играчки, дрехи и обувки стигнаха веднага до децата.

Благодарим на служителите на „Метро“ България, които направиха кампанията истинска, чрез перфектно стикованите отношения помежду си и ни приеха на своя територия като едни от тях. Те останаха в сърцата ни като близки и ценни партньори и приятели. Ние не се познавахме, но когато застанахме заедно, рамо до рамо да осъществим замисленото полезно и благородно за децата дело, разбрахме, че добро при добро отива. Независимо кой си, какъв е цвета на кожата ти и къде си роден, общата кауза ни сплоти, изгради като добър действащ екип и ни показа, че заедно можем повече!

Информираме Ви, драги приятели, Лайонеси и Лайънси, че кампанията, събрала продукти за над 27 000 лева, сортирани в 29 палета за 17 социални дома в страната е едно ново Лайънс начало в благотворителните ни инициативи. Служителите на „Метро“ направиха и лични дарения в размер на 1700 лева в брой, които отидоха за заплащане на ток и купуване на дърва за отделни домове.

Веднага след новогодишните празници, известни софийски готвачи в партньорство с „Метро Академия“разшириха кампанията „Сподели и Помогни“, като организираха готвене на храна за 4 софийски дома за деца, лишени от родителски грижи.

Съвместната ни благотворителна кампания ще има своето естествено продължение, в нови общественополезни инициативи.

Марин Филин

Дистрикт-Гуверньор

АЛК Д-130 България

Мандат 2014-2015