Mобилна лаборатория в борбата с диабета от ЛК „Виа Понтика“

Във връзка с наскоро отбелязания Световен ден за борба с диабета Лайънс Клуб „Виа Понтика"-Бургас проведе безплатни за гражданите профилактични тестове на кръвната захар. Членовете на клуба осигуриха мобилна лаборатория, която бе разположена в Събота до Община Бургас, с която подкрепа се реализира инициативата. Около стотина бургазлии преминаха за часове през диагностичния апарат, показващ веднага резултатите на всеки тестван. Инициативата ще бъде продължена и в бъдеще, мисията на „Виа Понтика“ и членуващите в организацията е грижа за обществото, а хората, преминаващи през лабораторията днес показаха истинска отговорност за своето здраве.

Мероприятието стана факт благодарение на съдействието на „Фаркол“ АД и Обществен дарителски фонд – Бургас, които предоставиха необходимите медицински апарати и консумативи.