ЛК Свилена - Свиленград отбеляза Световния ден за борба с диабета

Инициативата бе под наслов „Каква крачка ще направиш днес”

На 15.11.2014г.  ЛК „Свилена” Свиленград отбеляза Световния ден за борба с диабета. Инициативата бе под наслов „Каква крачка ще направиш днес” .В символичния поход от сградата на ОбА Свиленград по главната, пешеходна улица на града, до градския парк се включиха децата от ІІІ а клас на ОУ „Иван Вазов”, техните родители, младежи от спортен клуб „Изида” и дамите от клуба.Гост на събитието беше д-р Любомир Йорданов -секретар на Дистрикт 130 България.Той връчи поздравително писмо от г-н Марин Филин, дистрикт управител, на ЛК „Свилена” за активното им участие в кампанията за борба с диабета.

Организаторите бяха подготвили флаери с актуална информация за диабета и начините за предпазване от коварната болест.В разпространението им помогнаха младежите от спортния клуб.Децата носиха балони, които пуснаха в небето, в знак на съпричастност към идеята.В лайънс къта в градския парк малчуганите посадиха вечнозелен храст като  в корените му заровиха бутилка с мечти и желания с идеята един ден да се върнат всички тук и дай боже всички да са се сбъднали.Участниците бяха почерпени с ябълки, убедени ,че здравословния начин на хранене е едно от сигурните условия за противостояние на болестта диабет.