Безплатни офталомолгични прегледи - Ден на белия бастун

Точно преди един месец, в Деня на белия бастун стартираха очните прегледи при децата от подготвителните групи на детските градини в Общината. Днес те приключиха и ние споделяме с вас чудесната новина ,че с всяка изминала година децата с необходимост от корекция на зрението в тази ранна възраст са все по-малко.
Тази година преглед преминаха 150 деца -и само 5 % от тях имат изменения в зрението-това сподели с нас Д-р Пеева ,която проведе скрининга. За сравнение предни години процента бе около 10%.
Инициативата" Безплатни очни прегледи при децата от подготвителните групи на детските градини в Общината" бе подета преди 3 години и благодарение на МБАЛ Свиленград, Детските градини и лекарите офталмолози се превърна в ежегодна и много полезна. Малките ни приятели , на които им предстои първи клас, както и техните родители могат да бъдат напълно спокойни и с усмивка да приемат предизвикателството "Първокласник"-очичките -звездички са здрави и жадни за знания.
Дамски Лайънс клуб Свилена изказва своята благодарност на учителския и родителски актив за перфектната организация на скрининга
А нашата най- голяма признателност и уважение е за МБАЛ Свиленград и персонално на д-р Ермов в качеството му на управител на лечебното заведение за безусловната финансова , организационна и кадрова подкрепа..МБАЛ Свиленград са основен партньор на клуба в инициативите свързани със здравето на децата и гражданите на града.
Огромно БЛАГОДАРЯ!!!
Благодарности и целувки на прекрасната д-р Пеева ,която с внимание и любов за втора поредна година се погрижи за нашите деца.!!