Българският Млад Посланик 2016 вече е избран

Лайънс Дистрикт 130 организира националния кръг на конкурса Млад посланик на 21 век, който протича под мотото "Младежите днес-лидери на утрешния ден" и е предназначен за  млади хора, които участват в доброволчески дейности в общността, имат лидерски и ораторски умения. Провеждането на този лайънс конкурс в България,  предоставя  възможност да бъдат насърчени и подкрепени  млади хора в реализиране на своите проекти за  общността. Това е и възможност за насърчаване на ценностите на Лайънс за предоставяне на услуги, както и за  популяризиране на движението ни сред повече млади хора.

Във финалната част на първото национално издание на конкурса бяха допуснати кандидати, подкрепени от Лайънс клуб Филипополис и Лайънс клуб Смолян клон Златоград. Конкурсът протече в две части - интервю и публично представяне на идеята. Съгласно регламента, кандидатите нямат право да ползват технически средства в рамките на представянето си. Оценяват се участието в кампании като доброволец, лидерски умения, интервю, устно представяне на проекта и учебни постижения.

Васил Шандурков обяви крайното решение на журито и сподели колко трудно се стигнало до него. Млад Посланик-2016 стана Красимира Атанасова от Лайънс клон Златоград, а неин подгласник Мария Клявкова от ЛК Филипополис.

Двете участнички получават и парични награди от Дистрикт-130 в размер, съответно на 500 лв и 300 лв, с които да реализират елементи от своите проектни идеи, съвместно с подкрепящите ги Лайънс клубове.

Красимира ще представя страната ни на европейското издание на конкурса, по време на Европа форум-2016 г през октомври.