15-та Национална Конвенция на Дистрикт 130 България

100 години Lions International, 25 години Лайънс в България и Европа форум 2016 София - това бяха главните акценти по време на 15-та Национална Конвенция на Асоциацията на Лайънс клубовете Дистрикт 130 България, проведена на 27 и 28 май 2016 г. във Велинград. Делегати от Лайънс клубовете от цялата страна взеха участие в проявата, където бе дадена равносметка за изпълненото през 2015-2016 Лайънс година.

Резюме в цифри и факти за Дистрикт 130 през годината

• 280 акции и кампании в направления „Профилактика на зрението”, „Околна среда”, „Младежки дейности”, „Борба с глада”, „Превенция на диабета”

• 72 400 Подпомогнати лица ;

• 6 проекта Лайънс наследство, Lions Legacy Project;

• 2 национални и 8 клубни споразумения за международно сътрудничество;

• 113 участници в Плакат на мира;

• Национални конкурси Млад Посланик и Музикално състезание-Цигулка;

• Национално и регионално отразяване Деня на Лайънс в ООН

• Утвърждаване на собствена марка „Буквоплет”

• 78 нови юбилейни лайънс членове, 1 нов клуб и 1 нов клон

В обръщението си Дистрикт Управител Пламен Чингаров сподели: „Преди 12 месеца, ние си пожелахме да претворим клетвата на гражданина на Атинската държава „да направим нашето лайънс семейство по-красиво, по-величествено, по-хармонично”. През тази бързо преминала година, всички вие организирахте и подкрепяхте оригинални инициативи и значими лайънс каузи, като ги изпълвате с ентусиазъм, съдържание и емоция. Благодарение на всички вас, идеите и кампаниите за „силата на хармонията”, „света на услугите”, „подарената усмивка”, „оригами за надежда”, „дари звезди в детските очи”, „сподели мира”, придобиват реални измерения и са свързани с конкретни лица и успехи.»

Официална реч по време на конвенцията направи Международния Директор на Лайънс Интернешънъл Георги Папас. Проявата беше уважена от Дистрикт Управителя на Д-132 Македония Звонимир Цветановски, ПДУ Ханс-Петер Фишер – представител на Мултидистрикт 111 Германия и радетел за развитието на Лайънс движението в България,, проф. д-р Клаус Летцгус - Генерален секретар на Европа Форум 2015, Таня Бекродимитри – Координатор Дистрикт 117В- Гърция, както и от представители на Лайънс клубовете от Солун, Драма, Скопие и Охрид.

В рамките на два дни участниците се включиха в организираните тематични обучения. Сстанаха свидетели при определяне на младежкия посланник от България за Лайънс Европа форум 2016. Сътвориха и откриха изложба с постери, пресъздаващи клубните постижения през годината. Запознаха се с час от рисунките в конкурса «Плакат на мира». Проведоха роведено отчетно -изборно Общо събрание. Избраха новия Кабинет 2016-2017 с ДУ Момчил Корназов (ЛК Габрово); 1ВДУ Васил Клявков (ЛК Филипополис), 2 ВДУ Веселин Георгиев (ЛК Велико Търново Арбанаси) и секретар Даниела Христова.

Отличия получиха лайънс членове и клубове, които с енергията, ентсусиазма, труда и средствата си сътвориха много добри дела.

Участниците споделят: «С умения, нови идеи, емоции, признания, награди, спомен от едни луд купон и много нови приятели се завърнаха нашите делегати от Велинград и си пожелаха догодина - двойно повече награди!»