Акция `Да почистим заедно`

Да почистим заедно" района в парк "Станционна градина", Стара Загора, бе част от съвместния проект на Лайънс клуб Августа и Лайънс клуб Тракия „Спорт за здраве на открито“, осъществен и с подкрепата на Обществен дарителски фонд, Стара Загора за изграждане на спортно съоръжение в парка, състоящо се от две спортни площадки, едната за плажен волейбол. Теренът е предоставен от Община Стара Загора, а дейностите по изграждането и довършването на игрищата бяха финансирани от двата старозагорски Лайънс клуба и дарители – участници в дарителските кръгове на „Коледна трапеза на обединена Европа“ 2014 и 2015.

Членовете на двата клуба се събраха на 9 май, Ден на Европа, за да почистят района около новите спортни игрища на открито. Осигурената подемна техника се справи с по-тежките отпадъци - клони, строителни отпадъци и др., а в почистването се включиха и малки помощници – бъдещи ползватели на спортните игрища.

С доброволческата си работа и дарения старозагорските Лайънс приятели вярват, че ще предоставят на съгражданите си нова възможност за спортуване на открито и подобрена паркова среда.

Инициативата за почистване е свързана и с традиционните дейности на Лайънс движението за грижа за околната среда, както и с приоритетните за отбелязване на 100-годишния юбилей на международната Лайънс организация.

Очаквайте скоро откриването на напълно завършените спортни площадки!