Национална Лайънс Конвенция - Велинград 2016

Скъпи лайънс Приятели,

С удоволствие отправяме към Вас покана за участие в проявите, свързани с НАЦИОНАЛНАТА КОНВЕНЦИЯ   2015-2016 на ДИСТРИКТ 130-БЪЛГАРИЯ, които  ще протекат на  27-28 Май  2016, в гр. Велинград, България.

На 27.05.2016 (след обяд) и на 28.05.2016 (преди обяд), преди откриването на Конвенцията във Велинград, ще се проведе организирано от  Д-130 обучение за лайънс членове. То е предназначено  за  представители на новите или настоящи клубни ръководства, както и  за други представители от клубовете.  Планираните теми са: Проекти (Лайънс фондация и Европейски програми, приложими за Лайънс клубовете); Използване на социални медии и Уеб ресурси за популяризиране и облекчаване на клубната дейност; Мотивиране на членовете и привличане на нови членове – Програма „20+”; Ресурси за новите клубни ръководства;  Моля чрез клубните президенти, да заявите желание за  участието в обучението.

В рамките на  Националната Конвенция ще бъде организирана изложба   „Ние служим”, представяща постиженията и успехите на лайънс клубовете от Дистрикт 130.

Преди конвенцията  ще се проведе и първото издание от националния кръг на  конкурса „Young Ambassador”. Той  протича под мотото "Младите лидери на утрешния ден днес" и е предназначен за  млади хора, които участват в доброволчески дейности в общността, които имат лидерски и ораторски умения, както и постижения в училище. Провеждането на конкурса  предоставя  възможност да бъдат насърчени и подкрепени  млади хора в реализиране на своите проекти за  общността.

По време на конвенцията ще бъдат официално представени победителите от Националния кръг на Европейскителайънс конкурси :  Мюзик Компетишън (цигулка) – 14 Май 2016,  Пловдив и Младежки посланик  -27-28 Май 2016, Велинград. Победителите ще  представят страната ни на Европа форум – 2016 в София.

Работната част на Конвенцията, включваща официални приветствия, тематично представяне „100 Години Лайънс”,организационни и отчетни въпроси, избор на КДУ 2016-2017, ще протече в две сесии, на 28 май 2016 след обяд.

Подробната програма, както и условията занастаняване в приемащия Wellness&SPA хотел „Здравец” във Велинград, може да видите в приложения файл.

ВИЖ ПРОГРАМАТА