Април – Лайънс Акции за околна среда

Скъпи Лайънс приятели,

Както знаете, за м. април 2016, Годишната програма на АЛК Дистрикт 130 е с фокус „Околна среда”. Това е свързано както със Световния ден на Земята, така и с приоритетите на 100-годишния Лайънс юбилей.

Някои от Лайънс клубовете от Дистрикт 130 вече имат реализирани акции през месеца в това направление, други акцентират върху свои специфични екологични инициативи.

Традиционните Лайънс дейности са:

• Почистване на обществени територии;

• Засаждане на дървета;

• Програми за рециклиране, особено събиране на очила за повторна употреба;

• Образователни екологични проекти;

• Еко – фото конкурс

Подробна информация и идеи за тези дейности има в приложената брошура (на български), както и на сайта: http://members.lionsclubs.org/EN/serve/environment/index.php

ДУ и Председателят на Дистрикт комисия „Околна среда” предлагаме на всеки клуб да прецени как да отбележи направление „околна среда” - дали да се фокусира върху някое от тези предложения или да реализира свои специфични инициативи.

Ключови дати и съпътстващи прояви през период а Април – Юни 2016 г, които могат да бъдат използвани:

• 22 април Ден на земята - Часът на земята 2016 ;

• 22 Май – Международен ден на биоразнообразието;

• 5 юни - Световен ден на околната среда – Акция „Да изчистим България”;

Моля да споделите вашите акции в сайта на Дистрикт 130 (www.lions.bg) и в MyLCI на Международния сайт (www.lionsclubs.org ). Тези акции са част от кампанията за 100 милиона обслужени (25 млн в направление «Околна среда»), в чест на 100 годишния юбилей.

Цифрите до момента в международен лайънс план :

• 80,872,583 people served

• 21,936,223 people benefited through Protecting our Environment

• 27,790,015 people benefited through Engaging our Youth

• 13,513,167 people benefited through Sharing the Vision

• 17,633,178 people benefited through Relieving the Hunger

• 57% of clubs are engaged in the Centennial Service Challenge

• 103,391 Sharing the Vision projects completed

• 2,222,326 trees planted through the Protecting our Environment campaign

• 49% of clubs have implemented an Engaging Our Youth project

• 17,878 communities positively impacted through Relieving the Hunger projects

Сигурни сме, че със своите екологични прояви, българските лайънс приятели допринасят не само за изпълнение на тази юбилейна цел, но и за по-чиста и приятна околна среда в нашите общности.

Марияна Стоилова-Дистрикт Председател „Околна среда”- m100@dir.bg ; 0885959709

Пламен Чингаров – Дистрикт Управител, chingarov@lions.bg ; 0894 744964