СПОДЕЛИ и ПОМОГНИ в Свиленград

В ход е кампанията „Сподели и помогни”, на Лайънс Интернешанъл и Дистрикт 130 България, осъществявана с безрезервната подкрепа на Метро, предназначена за събиране на дълготрайни хранителни стоки, санитарни материали и битови стоки, предназначени за децата в риск и без родителска грижа, както и към възрастни хора, които имат нужда от подкрепа.
Кампанията "Сподели и помогни" протича до края на месец януари 2016 г. Тя съвпада по време с международната кампания на Лайънс Клуб Интернешънъл за подпомагане на бедните и нуждаещите се – елемент от 100-годишния Лайънс юбилей. С нея през януари отбелязваме и рождената дата на Мелвин Джонс чрез Световната Лайънс седмица на услугите през януари.
По време на кампанията, всеки Лайънс клуб може да организира поредица от акции в удобно за него време. Сега всеки член и клуб подпомагат домове за деца в риск и без родителска грижа, както и домове за възрастни хора, според контакти си с тях по места, желанията и приоритетите си.
Дамски Лайънс клуб "Свилена" Свиленград се присъединява към кампанията с една много мила и благородна акция. През 2015 година в Свиленград бе открит прекрасен център за вазрастни хора "Дълголетие." За кратко време това място се превърна в уютно местенце за нашите, родители, близки и всички възрастни хора в града.
Ние дамите от клуба вече се отзовахме на една тяхна молба за подпомагаме , но сега решихме да им направим едно скромно, но много необходимо дарение, за да се чувстват добре и щастливи от срещите си на това"тяхно" място, да водят един пълноценен и достоен живот.
Кампанията "Сподели и помогни" е едно по-високо стъпало в благотворителните Лайънс инициативи в България. Тя обхваща по-дълъг период на действие, за да покаже, че винаги, във всеки период от годината, от Лайънс можем да бъдем полезни, рационални и нужни.
"НИЕ СЛУЖИМ"