`Сподели и помогни` продължава до 31 януари

Новата 2016-та година вече настъпи със своите обещания, очаквания и предизвикателства. За Лайънс клубовете от Дистрикт 130-България – и с предстоящите добри дела.

В ход е и нашата кампания „Сподели и помогни”, осъществявана с безрезервната подкрепа на Метро, предназначена за събиране на дълготрайни хранителни стоки, санитарни материали и битови стоки, предназначени за децата в риск и без родителска грижа, както и към възрастни хора, които имат нужда от подкрепа.

Кампанията "Сподели и помогни" протича до края на месец януари 2016 г. Тя съвпада по време с международната кампания на Лайънс Клуб Интернешънъл за подпомагане на бедните и нуждаещите се – елемент от 100-годишния Лайънс юбилей. С нея през януари отбелязваме и рождената дата на Мелвин Джонс чрез Световната Лайънс седмица на услугите през януари.

По време на кампанията, всеки Лайънс клуб може да организира поредица от акции в удобно за него време. Набраните благотворително стоки, играчки и дрехи се разпределят и доставят на бенефициенти, определении от самите клубове. Няма ограничения за време, ангажираност и бенефициенти. Сега всеки член и клуб подпомагат домове за деца в риск и без родителска грижа, както и домове за възрастни хора, според контакти си с тях по места, желанията и приоритетите си. Желателно е помощите да са в подкрепа на вече установени човешки връзки между нуждаещите се и Лайънс клубовете.

Убеден съм, че всички наши членове, организирани от Клубните Президенти и Зонални Председатели, ще посветят част от времето си за тази гъвкава и новаторска наша Лайънс кампания.

Кампанията "Сподели и помогни" е едно по-високо стъпало в благотворителните Лайънс инициативи в България. Тя обхваща по-дълъг период на действие, за да покаже, че винаги, във всеки период от годината, от Лайънс можем да бъдем полезни, рационални и нужни. Кампанията обхваща и месец януари, за да потвърди и съпричастността ни към целта на 100-годишния Лайънс юбилей : „25 млн. бедни и нуждаещи се, подпомогнати от Лайънс”.

ДУ Пламен Чингаров