Дистрикт 130-България за новите инициативи с хората със зрителни увреждания

Председателят на Съюза на слепите в България Васил Долапчиев и Диструкт Управител на Дистрикт-130 Пламен Чингаров обсъдиха възможностите за сътрудничество в областта на социалната рехабилитация и интеграция на хората с нарушено зрение на територията на страната, както и предоставяне за тях на услуги, помощни технически средства и други форми на подпомагане. В срещата взеха участие и Емил Узунов-председател на Контролния съвет и Роза Янчева-главен счетоводител на Съюза на слепите.

Като организация, чиито приоритет в международен план е превенцията и запазване на зрението, Асоциацията на Лайънс клубовете –Дистрикт 130 България, изрази готовността да взаимодейства активно със Съюза и със структурите по места, за реализиране на конкретни проекти, акции и инициативи за хората със зрителни увреждания. Проявата е продължение на досегашната политика на АЛК Дистрикт-130-България към незрящите, подписаният меморандум за сътрудничество с Националния Център за Рехабилитация на слепи и провежданите кампании на местно и регионално ниво в тази насока. Бяха споделени добрите практики на Лайънс клубовете в Пловдив, Плевен, Варна, Панагюрище и др. Двете организации изразиха готовност да изготвят споразумение за дългосрочно сътрудничество помежду си, а ежегодно да приемат конкретен годишен план за акциите и услугите.