Становище на КДУ на Дистрикт 130 - България

ДО : Съвета на ПДУ

ДО : Разширения съвет на КДУ на Дистрикт 130 България

ДО : Всички членове на АЛК България

Уважаеми приятели – Лъвове и Лъвици !

Относно получено писмо от Инициативен комитет за създаване на „Ново Сдружение на Лайънс клубовете в България“ , планирано за 9-ти май 2015г. в Белоградчик, пещера „Магурата“ , Кабинета на Дистрикт Управителя на Дистрикт 130 България изразява следното становище :

1. През последните години, а настоящата година не прави изключение , сме свидетели на поредните проби провокации от стана на определени хора от Лайънс движението в България да дискредитират и омаловажат всичко извършено до тук и да затрият направените усилия от всички нас да има единно Лайънс движение в България.

Досега ни обединяваше идеята на Лайънс движението, а сега ни обединява идеята на интригантството, наглостта и деградивността.

Според Вас, драги Лайънси, редно ли е да се разрушава нещо градено повече от 23 години.

2. Явно на някои хора им се оказа тесен един Дистрикт и решиха да направят втори паралелен такъв и да препишат Устава, и наготово да си направят собствен Дистрикт, за да си разпределят и ролите в него.

3. Абстрахирайки се от всякакви емоции напомняме, че представителствата на МАЛК са на териториален принцип. В случая територията на Рбългария.

4. Създаването на друго формирование (сдружение) на членове на LC може да стане с изричното съгласие на АЛК и МАЛК. В съпътстващите закони към Конституцията на МАЛК се забранява ползването на символите на LCI и МАЛК, без разрешение на Международния Борд на Директорите (чл.1.)

5. В Устава на АЛК чл.4 са записани целите. В чл.9 ал.3 и 4 се предвижда изключване на клуб от МАЛК за нарушение на Устава, указания на КДУ и развиване на дейност, несъвместима с принципите на АЛК и МАЛК. В раздел 5 чл.11 от Международната Конституция и Съпътстващите закони се предвижда замразяване и анулиране на членството.

СЪГЛАСНО РАЗПОРЕДБИТЕ, КДУ категорично се обявява против такова Сдружение и дава изрични указания и препоръки Лайънс членове и Лайънс структури да не участват в учредяването му !!!

За всяко друго действие всеки си носи своята отговорност, а такава със сигурност ще бъде потърсена.

6. За нас като ръководство на Дистрикт 130 България стои само един въпрос : Имат ли място сред нас такива хора и такива клубове, които се възползват от името Лайънс, за да реализират собствените си нереализирани управленски амбиции.

Ако за България това е нормално, как ли изглежда за световното Лайънс движение, когато Дистрикт 130 България набира скорост за организирането и провеждането на „Европа Форум 2016 – София“.

Eдно подобно действие, целящо дискредитиране на легитимния Дистрикт 130 България ще бъде завинаги черно петно върху Лайънс движението в България, върху самата България и върху Европа, която очаква достойно представяне на българските Лайънси.

Скъпи Лайънс приятели,

Нека на 09.05.2015г. всеки един от Вас да вземе своето лично решение ще подкрепи ли уронването на 23 години градения авторитет на Дистрикт 130 България, ще омаловажи ли всичко извършено до тук и ще се затрият ли направените усилия от всички нас, особено през този Лайънс мандат, за да има единно Лайънс движение в България.

Кабинет на Дистрикт Управителя на Дистрикт-130 България

Мандат 2014 – 2015 г.