Отбелязване деня на Лайънс в ООН

представяне на лайънс клубовете в региона и възможностите им за организиране на инициативи и кампании за развитие на местните общности.

37-ото ежегодно честване на Деня на Лайънс в ООН, което се провежда в щабквартирата на Организацията в Ню Йорк, отбелязва 70 години партньорство. От началото на сътрудничеството ни през 1945 година, Лайънс и ООН са работили заедно по голям брой хуманитарни проекти.

Надсловът тази година е „Деца в нужда” („Children In Need”). Лайънс с радост се присъединяваме към ООН за съвместно постигане на целите за развитие през новото хилядолетие ( Millennium Development Goals ), като се обръща сериозно внимание на жизненоважни човешки потребности, а именно премахване на бедността и глада, осигуряване достъп до образование, борба със заболяванията и обезпечаване на устойчивостта на околната среда. Денят на Лайънс в ООН дава възможност на членовете ни да научат как заедно с Организацията на Обединените нации можем да продължим да помагаме на хората в нужда на глобално ниво.

"АСОЦИАЦИЯ на ЛАЙЪНС КЛУБОВЕТЕ от ДИСТРИКТ 130 - БЪЛГАРИЯ", част от най-голямата и най-ефективната организация в служба на обществото, с повече от 1,3 милиона членове по целия свят, които независимо от това, какъв език говорят, каква религия изповядват или каква политика поддържат, са посветени на това да намират и да помагат на тези, които са в нужда. Организирана в повече от 44 600 Лайънс клубове в 200 страни и региони, асоциацията се гордее с наследство в служба на обществото, датиращо от 1917 г.

Асоциацията на Лайънс клубовете в България, обхваща всички 46 лайънс клуба в страната, с почти 1000 члена. Като част от международното Лайънс движение, основната цел и на клубовете в региона (Хасково, Свиленград, Смолян, Кърджали) е да работят в полза на обществото и на нуждаещите се. Основните програми са превенцията и борбата с очните заболявания, глухотата, диабета, подпомагане на бедстващи и гладуващи, работата с младите хора, международното сътрудничество и разбирателство, запазването на мира и опазването на околната среда.

За контакти и включване

Пламен Чингаров – Първи Вице Дистрикт Управител,
Лайънс Дистрикт 130-България; 0894 744964 chingarov@abv.bg

Нели Адамова – Зонален Председател, Лайънс Зона Югоизток;
0887 58 58 17 n.adamova@abv.bg

ЛАЙЪНС КЛУБ СВИЛЕНА - СВИЛЕНГРАД – добри практики:

• Осведоменост и дейности за предпазване от ДИАБЕТ ”Каква крачка ще направиш днес?”

• Плакат на мира, Акции с деца и учащи

• Защита на зрението - Офтамотологична подкрепа

На 15.11.2014г.  ЛК „Свилена” Свиленград отбеляза Световния ден за борба с диабета. Инициативата бе под наслов „Каква крачка ще направиш днес”. Организаторите бяха подготвили флаери с актуална информация за диабета и начините за предпазване от коварната болест. В разпространението им помогнаха младежите от спортния клуб. Децата носиха балони, които пуснаха в небето, в знак на съпричастност към идеята. В лайънс къта в градския парк малчуганите посадиха вечнозелен храст. Участниците бяха почерпени с ябълки, убедени ,че здравословния начин на хранене е едно от сигурните условия за противостояние на болестта диабет.

Лайънс клуб „ Свилена” Свиленград създаде организация с цел провеждане на скрининг програма за децата посещаващи целодневните подготвителни групи на детските градини в Свиленград.

На 25.11.2014г. в Арт галерията в Свиленград  в присъствието на деца, родители и учители от града,  ЛК „Свилена” определи 5 рисунки, които ще участват в надпреварата на национално ниво в град Варна.Трета поредна година децата на Свиленград рисуват своята представа за мир.Обявената тема за 2014г-2015г. „Мир, любов и разбирателство” провокира въображението и способността за изразяване с художествени средства на 38 деца на възраст от 11 години до 13 години.

За контакти и включване Елена Манолова – Президент на ЛК Свилена Свиленград;

Тел. 0887 415 673 e_manolova@mail.bg www.lions-svilengrad.org

ЛАЙЪНС КЛУБ ХАСКОВО – добри практики:

Екологични кампании и експедиции

Помощ за пострадали от природни бедствия - Кампания наводнение Бисер

За контакти и включване Иван Жеков – Чартър Президент на ЛК Хасково;

0887 523593 ijekich@abv.bg

ЛАЙЪНС КЛУБ СМОЛЯН – добри практики:

Зимна Лайънс олимпиада ;

Лайънс парк в Дом за стари хора;

Lions Dancing with the Stars” - празничната благотворителна вечер-2015, на която бе отбелязан 15-годишния юбилей на Лайънс клуб Смолян. По повод на юбилея, домакините наградиха Лайънс клубовете, участвали в най-много з