Тържествено честване Деня на Лайънс в ООН – 27 март.

В Република България Денят на Лайънс в ООН се чества официално от 2001 година.

Предстои 37-то ежегодно честване на Деня на Лайънс в ООН, което по традиция се провежда в щаб квартирата на организацията в Ню Йорк, САЩ и ще отбележи 70 години взаимоизгодно партньорство. По този повод, АЛК, Дистрикт 130 България направи своето тържествено отбелязване на важната дата за Движението ни, с пресконференции в десет града у нас.

Дистрикт гуверньорът, Лайън Марин Филин в своето изказване пред журналисти в пресклуб „БТА“ разказа за създаването, целите и основните насоки на Лайънс клуб Интернешънъл и участието на нашата Лайънс организация в голямото Лайънс семейство.

Дистрикт секретарят, Лайън д-р Любомир Димитров изчерателно запозна публиката за работата на АЛК и в частност на клубовете по места, както и за желанието на всеки член на Лайънс клуб България да служи в полза на обществото.

Лайонеса Милена Хлебарова разказа за значението на абривиатурата „LION“, която е толкова близка до сърцата на всеки Лъв и всяка Лъвица.

От началото на сътрудничеството ни през 1945 година, Лайънс клуб Интернешънъл и ООН са работили съвместно по много хуманитарни проекти.

Лайънс клуб е призната за най-голямата хуманитарна организация в световен мащаб и благодарение на усилията на милионите Лъвици и Лъвове от 120 страни се помага непрестанно на бедни, болни, пострадали от природни бедствия, деца в риск и без родителска грижа и т.н.

Лайъсн клуб има превенционни програми, свързани с бича на столетието - слепотата и ефективното й лечение.

Девизът за 2015 година на Лайънс клуб Интернешънъл е „Деца в нужда” („Children In Need”).

Ние, членовете на Асоциацията на Лайънс клубовете, Дистрикт 130, България с радост се присъединяваме към кампаниите на ООН за съвместно постигане на целите за развитие през новото хилядолетие ( Millennium Development Goals ), като обръщаме сериозно внимание на жизненоважните човешки потребности.

Нашите хуманитарни акции са насочени към премахване на бедността и глада, осигуряване на всеки до достъп за образование, чиста питейна вода, борба със заболяванията и обезпечаване на устойчивостта на околната среда.

Честването на Деня на Лайънс в ООН дава възможност на членовете на Лайънс движението по света и унас да разкажат на обществото, как заедно ние с Организацията на Обединените нации можем да продължим да помагаме на хората в нужда на глобално ниво.

Република България е приета за постоянен член на ООН през 1955 година, а Лайънс клуб Интернешънъл е член на семейството на ООН от 1945 година.

Ние служим безрезервно, в полза на Родината си, драги Лайонеси и Лайънси!