Ден на Лайънс в ООН

Уважаеми членове на Кабинета на Дистрикт управителя,

Уважаеми зонални председатели,

Уважаеми президенти на Лайънс клубовете от Дистрикт 130 България,

Обръщам се към вас по повод някои основни моменти в организацията, провеждането и отбелязването на Международния ден на Лайънс в ООН.

Както знаете Общото събрание на АЛК Дистрикт 130 България от 15.02.2015г. взе решение тази година Денят на Лайънс в ООН да излезе от досегашния модел на честване ( официална вечеря на клубовете в София ) и да даде възможност на всички президенти на клубовете да организират пресконференция на своята територия, за да представят добри практики и бъдещи проекти. По този начин не само ще се популяризира Лайънс службата ни, а и ще покажем силата на нашите добри дела и социалната ни същност.

За целта получихме съдействие и подкрепа от БТА и нейните регионални пресклубове, които са девет на брой и се намират в градовете Плевен, Сливен, Шумен, Хасково, Видин, Пазарджик, Пловдив, Велико Търново, Стара Загора. В София пресконференция ще се състои на 24.03.2015г /вторник/ от 12 часа в БТА с участието на Дистрикт управителя Марин Филин.

На пресконференции, организирани по места ние ще информираме обществеността за:

• Кратка информация за Деня на Лайънс в ООН

• предстоящия Европа Форум 2016 в София, който за пръв път ще се проведе в България

• дейността на Лайънс клубовете в България по места, организираните от тях благотворителни акции

• обществено значими Лайънс програми и проекти

Основната цел на тези изяви пред медиите е реклама на бранда Лайънс, представяне на Лайънс клубовете по места пред обществеността, както и популяризиране на дейността на клубовете.

Призовавам всички зонални председатели и президентите на клубовете да подходят отговорно към това наше ново начинание, като по всякакви въпроси, касаещи организацията могат да се свържат с д-р Любомир Димитров – Секетар на Дистрикт 130 България. За областните градове, в които има пресклубове на БТА таксата е заплатена от КДУ, като в замяна на това БТА предоставя помещение и осигурява жрналисти за пресконференцията. За градовете, в които няма клонове на БТА, разчитам на креативността и Лайънс вдъхновението на всички Лайънс приятели да намерят най – подходящата форма за контакт с местните медии и да се присъединят към отбелязването на Деня на Лайънс в ООН.

С Лайънс поздрав,

Площад "Централен" 1
Тел./факс: 032/ 632 040

E-mail: plovdiv@bta.bg