Победителите в ПЛАКАТ НА МИРА 2015/2016

Рекорден брой 113 участници

Рекорден брой участници – общо 113, се включиха през 2015г. в обявения от „Асоциацията на Лайънс клубовете-Дистрикт 130 България” международен конкурс “Плакат за мира“. Деца от 12 населени места, вложиха своето въображение, творчество и оригиналност в представата си за мир и подадоха в срок своите рисунки. Обявената тема за 2015 – 2016г. е “ СПОДЕЛИ МИРА“. По градове, предложенията са както следва:

• Русе ( 26),

• Летница ( 19 ),

• Варна ( 16 ),

• Ловеч ( 15 ),

• Попово ( 12 ),

• Панагюрище( 7),

• Пазарджик ( 5 ),

• Свиленград ( 5 ),

• Плевен ( 4 ) ,

• Габрово( 2 )

• С.Баня

• Долна Митрополия( 1 ).

Изказваме специална благодарност на ръководствата и на художествените ръководители на учебните заведения и школи, които и през тази година подкрепиха инициативата:

• НУИ "Проф. Веселин Стоянов" - Русе 21

• СОУ "Бачо Киро" Летница 19

• ОУ "Петко Рачев Славейков" Варна 15

• Общински детски комплекс Детски АРТ - клуб "Гея" Ловеч 14

• ШИИ "Арт Попово" при Дом на културата - гр.Попово Попово -12

• ОУ "Проф. Марин Дринов" Панагюрище 8

• ОУ "Иван Вазов" Свиленград 4

• СОУ "Д-р Петър Берон" Свиленград 1

• СОУ "Христо Ботев" Русе 4

• Общински детски център за култура и изкуство Русе 1

• Школа по натурно рисуване, Център за работа с децата Плевен 3

• НУИ "П.Пипков" Плевен 1

• Школа по натурно рисуване, Долна Митрополия 1

• Школа по приложни изкуства Габрово 2

• ОУ "Св.Климент Охридски" Пазарджик 2

• ОУ "Проф. Иван Батаклиев" Пазарджик 1

• СОУ "Георги Бенковски" Пазарджик 1

• СОУ "Проф. Иван Батаклиев" Пазарджик 1

• ОУ "Васил Левски" Ловеч 1

• СОУ "Найден Геров" Варна 1

Поздравления и за лайънс клубовете от Русе, Варна, Плевен, Търговище, Свиленград, Панагюрище, Пазарджик и Габрово, които популяризираха и подкрепиха конкурса.

Комисията за конкурса определи следните победители:

Голямата награда печели Десислава Димитрова от ОУ «Васил Левски» гр. Ловеч. Творбата на Десислава вече е изпратена до САЩ, където ще представя страната ни в Международния етап на конкурса. Пожелаваме успех на Десислава за класиране сред 24-те финалиста в Международния етап, където наградата за спечелилия първо място е пътуване с един родител и с представител на Лайънс клуба - спонсор до седалилището на ООН в Ню Йорк, $5 000 и предметна награда, както и представяне на Международната Лайънс конвенция през юни 2016 г. във Фукуока, Япония. Останалите 23-ма победители от международния етап получават парична награда в размер на $500 и сертификат. Международните победители ще бъдат обявени на 01 февруари 2016.

Първа награда печели Кристина Ангелова от Общински детски център за култура и изкуство - гр. Русе.

С втора награда е отличена Невена Узунова от 1СОУ «Св. Климент Охридски» - гр. Пазарджик.

Трето място завоюва Андрея Маврова от Школа за приложни изкуства – Габрово.

Управителят на Лайънс Дистрикт 130 – България и президентите на Лайънс клубове Плевен, Русе Сексагинта Приста, Пазарджик-Тракия и Габрово ще връчат следните награди за победителите от националния конкурс: Голяма награда – 300 лв., I награда – 250 лв., II награда – 200 лв., III награда – 150 лв и ще представят победителите пред местната общност на техните населении места. Плакатите на националните финалисти ще бъдат популяризирани по време на честването на Деня на Лайънс в ООН на 12 март 2016 г и на националните Лайънс инициативи.